Dlaczego Twojej firmie potrzebny jest Content Marketing?

Dlaczego Twojej firmie potrzebny jest Content Marketing?

Czy Content Marketing, to moda??

Content Marketing - Grafika3Wiadomo powszechnie, że w dzisiejszych czasach, aby dobrze reklamować swoją firmę w Internecie, powinno się publikować różnego typu informacje na FB, na Google+, Twitterze i gdzie jeszcze popadnie. Wiadome też jest, że trzeba zakładać blogi itp., po ty, by generować content i publikować, publikować.

Content Marketing to coś więcej niż moda, jest to istotny element skutecznej strategii marketingowej. Dzisiejsi klienci wymagają kreatywnego podejścia. Chcą istotnych i atrakcyjnych treści, które są dla nich ważne. Content Marketing wypełnia tę potrzebę poprzez tworzenie efektownych treści i optymalizację dystrybucji. Stosowanie wielu kanałów i wielu rodzajów publikowanej treści (tekst, filmy, obrazy, infografiki) angażuje klientów i nakłania ich do zainteresowania się naszą marką.

Potrzeba Content Marketingu.

Ponieważ coraz więcej firm dostrzega wartość takiego marketingu, ważne jest, aby zrozumieć, co można zrobić. Jak tego używać i dlaczego marketing treści jest najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy.

Poniżej niektóre korzyści jakie można osiągnąć poprzez włączenie Content Marketingu do swojej strategii promocyjnej.

 1. Budowanie obecności online – W świecie cyfrowym treść jest jak paliwo, które napędza naszą maszynę firmą. Powoduje, że stajemy się widoczni dla potencjalnych klientów. Content Marketing pozwala na tworzenie i optymalizację odpowiedniego rodzaju treści, często spersonalizowanej pod określoną grupę odbiorców.
 2. Ustawianie wizjonerstwa – Przywództwo odgrywa kluczową rolę w marketingu i PR B2B. Content marketing jest idealnym nośnikiem przekazu programu swojej organizacji i pozycjonowania marki jako lidera w branży.
 3. Przyciąganie odbiorców – Powszechnie wiadomo, że media społecznościowe są główną siłą napędową w dzisiejszym B2C i B2B. Wiele firm walczy, żeby zdobyć jak najwyższe miejsce w kanałach społecznościowych. Content Marketing może pomóc Ci stworzyć atrakcyjne i istotne treści, które mogą być udostępniane przez użytkowników, tworząc tak zwany marketing wirusowy.
 4. Stworzenie zaawansowanego cyklu sprzedaży – Najlepsze firmy marketingowe rozumieją doskonale, jak stosować różne rodzaje treści w różnych cyklach, czy etapach sprzedaży. Poprzez dostosowanie treści do nabywców, Content Marketing ułatwia im odnajdowanie poszukiwanych produktów, czy usług czyniąc z nich zadowolonych klientów.

Elementy Content Marketingu

Niezależnie od tego, czy zaczynasz dopiero swoją przygodę z marketingiem treści, czy też potrzebujesz zaawansowanej wiedzy od doświadczonego partnera, to na każdym etapie musisz uwzględnić jego istotne elementy.

 1. Strategia Content Marketingu – Stworzenie optymalnej strategii Content marketingowej zaprojektowanej do obsługi celów marketingowych firmy.
 2. Profil Klienta – Zbieranie informacji o cechach osobowych potencjalnych klientów w oparciu o opinie klientów, posiadaną bazę danych, lub inne źródła.
 3. Audyt treści – Analiza dotychczasowej treści, rozpoznawanie braków i słabych stron.
 4. Tworzenie treści –Tworzenie contentu poprzez teksty i wspieranie ich innymi rodzajami contentu jak zdjęcia, filmy, czy infografiki.

Kanały dystrybucji treści

Content Marketing - Grafika2Chodzi o to, żeby użyć jak najwięcej kanałów dotarcia do klienta. Dzisiaj to nie tylko wyszukiwarka, ale także blogi, kanały filmowe, media społecznościowe oraz e-mail marketing, o którym też pisałem w innym artykule.

E-mail marketing jako nośnik content marketingu

Content marketing nie jest czymś nowym. Jego historia jest długa i sięga aż XIX wieku. Poniżej zamieszczam link do kolejnego mojego artykułu na ten temat .

Prawdziwa historia content marketingu

 

Podsumowując, każdy kto chce zaistnieć w Internecie i skorzystać z ogromnego rynku odbiorców, powinien się zainteresować tematem. Contenet Marketing jest dostępny dla każdego i każdy może go stosować bez względu na wielkość swojej firmy. Stare metody SEO już nie działają, a czasami nawet są szkodliwe. Dlatego ważne jest, aby nadążać za duchem czasu i tworzyć taki przekaz, jaki sami chcielibyśmy otrzymać.

W następnym artykule napiszę nieco o kluczowych kanałach, będących głównym nośnikiem przekazu marketingowego, a kolejnym tematem będzie rynek e-commerce i najnowsze trendy jakie nim rządzą.

Na początku lutego organizujemy śniadanie biznesowe, na którym odbędą się prelekcje prowadzone przez specjalistów z branży e-marketingowej i nie tylko.
Zainteresowanych proszę o przysłanie zgłoszenia chęci wzięcia udziału w czymś takim.
Zgłoszenia proszę przesyłać za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie, lub zwyczajnie mailem.

https://infotelecom.pl/kontakt/

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi, lub chcesz poruszyć jakiś konkretny temat w kolejnym artykule, to proszę zamieść komentarz poniżej.

 

 • Podziel się na Twitter
 • Podziel się na Facebook
 • Podziel się na Pinterest
 • Podziel się na Google+
 • Podziel się na LinkedIn