enova365 generuje Jednolity Plik Kontroli JPK

enova365 generuje Jednolity Plik Kontroli JPK

Ukazała się wersja wersja enova365 o numerze 11.4.6025, która już została wyposażona w mechanizm generowania Jednolitego Pliku Kontroli JPK.

Od dzisiaj tj. 1 lipca 2016 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy podatkowe. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów wszystkie duże przedsiębiorstwa są zobligowane do udostępniania Urzędowi Skarbowemu szczegółowych danych finansowo-księgowych oraz handlowych w ujednoliconej formie elektronicznej. Jednak kampania informacyjna związana z Jednolitym Plikiem Kontrolnym będzie trwała przez najbliższe 2 lata tj. do czasu, aż ustawa obejmie wszystkich przedsiębiorców.

W enova365 przewidziano również szereg funkcjonalności ułatwiających pracę z JPK, zarówno w czasie kontroli, jak i po jej zakończeniu. System wyposażony został w mechanizm zapewniający weryfikację spójności i poprawność danych. Co więcej obsługa JPK już dziś przewiduje ewoluowanie i wprowadzanie zmian w strukturach plików przez Ministerstwo Finansów, innymi słowy będzie można w prosty sposób przystosować program do nowych struktur, jeżeli się pojawią. Jest to o tyle istotne, że już dziś struktury plików budzą wiele zapytań i istnieje duże prawdopodobieństwo, że pewne kategorie zostaną rozszerzone. W enova365 znajdzie się również pełne repozytorium plików JPK, gdzie szczegółowo będzie można określić informacje o przekazanych plikach do kontroli, takich  jak: data, godzina, dane sporządzającego, dane odbierającego itp.

W wersji tej w poszczególnych modułach producent enova365 udostępnił mechanizmy do generowania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). W kolejnej, specjalnej wersji zostaną udostępnione mechanizmy wysyłki plików JPK do serwisu Ministerstwa Finansów. Publikacja tej specjalnej wersji planowana jest w pierwszym tygodniu sierpnia 2016 r. Dokładna data publikacji zostanie podana, gdy Ministerstwo Finansów udostępni adres oficjalnej bramki do serwisu przyjmującego pliki JPK. Opis modułu JPK dostępny jest w artykułach, które zamieściłem wcześniej. Zobacz tutaj>

W obecnej wersji pojawiło się też sporo innych nowości, których wykaz zamieszczam poniżej.

Nowości w enova365

Z naszej strony można pobrać instalator najnowszej wersji.

STRONA Z PLIKIEM DO POBRANIA

Aby zaczerpnąć więcej informacji na temat nowej wersji enova365, zapraszam do kontaktu:

KONTAKT

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn

Weź udział w dyskusji

Twój adres email nie będzie opublikowany