Infote_Billingi na Targach Wod-kan 2016

Infote_Billingi na Targach Wod-kan 2016

Infote_Billingi z enova365 na Wod-Kan 2016

W dniach 10 do 12 maja 2016 odbyła się najważniejsza w Polskiej branży wodno-kanalizacyjnej , impreza, targi Wod-Kan w Bydgoszczy. W tym roku znalazła się tam również ekspozycja Infotelecom z naszym sztandarowym produktem Infote_Billingi zbudowanym w oparciu o technologię najnowocześniejszego systemu ERP na polskim rynku, enova365.

Przygotowanie stoiska Infote_Billingi.

Intote_Billingi z enova365 na wod-kan 2016

Po przybyciu i przetransportowaniu wyposażenia stoiska za pomocą jednostek transportowych, czyli wózków targowych ręcznych i rąk własnych rozpoczęliśmy skręcanie mebli oraz wieszanie banerów reklamowych. Nie obyło się bez małych problemów jak na przykład czajnik elektryczny powodujący zwarcie w instalacji, które pozbawiło energii elektrycznej stoiska w naszej alei. Miało to także dobre strony, jak zawarcie bliższej znajomości z sąsiednimi wystawcami. Koniec końców stoisko zostało zmontowane i mogliśmy ruszyć na zwiedzanie miasta.

Targowy spacer po Bydgoszczy.

Intote_Billingi z enova365 na wod-kan 2016

Przewodnikiem po Bydgoszczy był zaprzyjaźniony przedsiębiorca z Tucholi Marek Smoczyński – właściciel firmy Agromex, której główną specjalizacją jest sprzedaż i montaż szyb do maszyn rolniczych. Pełna oferta na stronie http://www.agromex.com.pl/.

Centrum Bydgoskiej starówki urzekło nas wszystkich. Ładnie odnowione kamieniczki, kawiarenki i puby położone malowniczo nad Bydgoskimi kanałami. Mostki, mosteczki i ładnie oświetlone uliczki. Spacerowaliśmy do późnego wieczora. W jednym z nabrzeżnych pubów spotkaliśmy kolegów z sąsiedniego stoiska z firmy Nowatech z Wadowichttp://www.nowatech.com.pl/ . Naładowani dobrą energią przed rozpoczynającymi się nazajutrz targami, w dobrym nastroju wróciliśmy do hotelu.

Rozpoczęcie targów Wod-kan 2016.

Intote_Billingi z enova365 na wod-kan 2016

We wtorek rano targi zostały rozpoczęte. Nie zabrakło władz miasta, posłów i przedstawicieli kręgów naukowych z branży wodno-kanalizacyjnej. Nasze stoisko także zostało w pełni uruchomione i ekipa Infotelecom w gotowości oczekiwała na przybycie pierwszych zwiedzających. Na ostatnią chwilę dojechał baner enova365 wysłany super szybkim kurierem przez Roberta Posłajko z Firmy Soneta. Również cukierki firmowe błąkały się po Bydgoszczy zanim dotarły na stoisko. Wszystko jednak odbyło się w sposób niezauważalny dla zwiedzających. Długo nie trzeba było na nich czekać. Klienci nadchodzili falami. Były chwile, iż pomimo czteroosobowej obsady, brakowało nas do obsługi odwiedzających.

Przebieg targów.

Intote_Billingi z enova365 na wod-kan 2016

Kolejny dzień to wiele przeprowadzonych rozmów, kontaktów i propozycji współpracy. W ciągu dnia odwiedziło nas wielu kontrahentów, z którymi współpracujemy na co dzień. Przy okazji spotkań łatwiej było porozmawiać o rozszerzeniu współpracy na nowych polach. Szczególnie ciekawe spotkanie odbyło się z przedstawicielami firmy Adtech http://www.adtech.pl . Odwiedził nas właściciel firmy Zbigniew Wolak oraz Menadżer ds. rozwoju Piotr Chrzanowski. Adtech to nasz główny i jedyny dostawca sprzętu mobilnego, na którym instalujemy nasze oprogramowania. Wieloletnia współpraca zaowocowała teraz dodatkowymi planami na przyszłość.

Nawiązaliśmy także kontakt z nową firmą w kontekście rozszerzenia obsługi odczytów radiowych liczników w naszym systemie. Szukaliśmy partnera, z którym stworzymy jeden spójny system. W chwili obecnej wpinamy się w różne systemy, ale doświadczenie z firmą Adtech uczy nas, że lepiej skupić się na jednym konkretnym rozwiązaniu, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć najwyższy poziom jakości.

Podczas targów nawiązaliśmy wiele kontaktów z potencjalnymi odbiorcami. Przygotowujemy teraz oferty, a nawet mamy już umówione prezentacje systemu.

Podsumowanie i podziękowania.

Obecność na targach oprócz czysto wymiernych korzyści przyniosła nam również wizerunkowe, a także pozwoliła na lepszą ocenę rynku. Przyjrzeliśmy się samej branży w różnych jej aspektach oraz rozpoznaliśmy liczącą się na rynku konkurencję. Mam w planach kolejne imprezy targowe, a także wiele działań marketingowych związanych z branżą.

Dziękuję za wsparcie merytoryczno-marketingowe firmie Soneta z Krakowa, która jest producentem programu enova365http://www.enova.pl/, na bazie którego zbudowaliśmy nasz system Infote_Billingi.

Szczególne podziękowania dla Roberta Czuły, prezesa firmy Soneta, który zawsze dotrzymuje słowa.

Dziękuję Robertowi Posłajko, specjaliście ds. marketingu w firmie Soneta za wsparcie merytoryczne, reklamowe i szybkość działania.

Dziękuję Ewelinie Kasprzyk naszej Account Manager, bez wsparcia której wszystko byłoby trudniejsze.

Zapraszam do kontaktów i obserwowania naszych kolejnych działań.

Zapraszam również do komentowania i udostępniania naszej małej relacji.

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn