Infote_Billingi – program dla wodociągów, który generuje i wysyła jednolity plik kontrolny – JPK.

Infote_Billingi – program dla wodociągów, który generuje i wysyła jednolity plik kontrolny - JPK.

Infote_Billingi – generuje i wysyła jednolity plik kontrolny – JPK.

Od 1-szego lipca 2016 ustawodawca wprowadził obowiązek generowania szczegółowych informacji dotyczących dokumentów w przedsiębiorstwie w formie jednolitego pliku kontrolnego JPK.

W pierwszej kolejności dotyczy to dużych przedsiębiorstw, jednak już od 1 stycznia 2017 roku obowiązek ten będzie obejmował małe i średnie przedsiębiorstwa, a od początku 2018 roku także mikroprzedsiębiorstwa. Obowiązek ten nie ominie przedsiębiorstw komunalnych i dlatego już dziś, wybierając nowy system, należy zwrócić uwagę, czy posiada on taką funkcjonalność.

Animacja JPK

a>

Funkcja pozwalająca na generowanie JPK pojawiła się też w programie Infote_Billingi produkowanym przez firmę Infotelecom. System, poza kompleksową obsługą sprzedaży wody i odbioru ścieków, umożliwia zarządzanie gospodarką magazynową, rozliczeniami z kontrahentami oraz prowadzenie zwykłej gospodarki magazynowej.

Poniżej można zobaczyć film prezentujący system Infote_Billingi.

Dzięki integracji z programem enova365, system Infote_Billingi zapewnia kompleksową obsługę w zakresie księgowości, zarządzania kadrami, czy prowadzenia płac w przedsiębiorstwie.

Ponieważ enova365 jest zawsze na bieżąco z przepisami, zatem posiada wbudowane mechanizmy pozwalające na generowanie JPK bezpośrednio z systemu.

Dodatkowo możliwe jest wysłanie pliku JPK za pomocą systemu enova365 także dla firm, których oprogramowanie nie umożliwia jego wysyłki, jak również dla tych, których oprogramowanie w ogóle nie jest wstanie wytworzyć takiego pliku.

jpk_vat_banner

Dzięki powyższej funkcji, możliwe jest zastosowanie programu Infote_Billingi bez natychmiastowej wymiany posiadanego oprogramowania finansowo-księgowego, co daje możliwość stopniowego wdrażania nowego systemu.

Infote_Billingi wraz z programem enova365 to bardzo nowoczesne rozwiązanie. System obsługiwany jest z dowolnego urządzenia, czyli na przykład z tabletu, czy nawet z telefonu. Specjalny interfejs pozwala na uruchomienie programu w przeglądarce internetowej.

Oprogramowanie Infote_Billingi zintegrowane jest z innym modułem produkcji autorstwa Infotelecom, mianowicie z internetowym biurem obsługi klienta Infote_E-Bok. Moduł E-Bok pozwala na znaczne usprawnienie komunikacji z odbiorcami i sprawne zarządzanie zgłoszeniami o różnej tematyce. Zgłoszenia mogą być grupowane i obsługiwane dodatkowo w module enova365 CRM.

 

Więcej o JPK można poczytać na naszej stronie:

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)?

Jednolity Plik Kontrolny w enova365

Książeczka przewodnik po JPK w enova365

Jednolity Plik Kontrolny JPK – Animacja

Jednolity Plik Kontrolny: Wywiad z Jadwigą Wojtas w Polsat News 05.07.2016

enova365 wspiera obsługę JPK VAT z innych systemów

Zapraszam do zadawania pytań i komentowania.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji to zadzwoń:

+48 62 59 71 778

Lub napisz TUTAJ

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą niezwłocznie.

 

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn