Konferencja Biznes Trendy Poznań – Logistyka i magazyn

Konferencja Biznes Trendy Poznań - Logistyka i magazyn

Relacja z Konferencji – Logistyka i magazyn. Innowacje w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Konferencja odbyła się w ramach cyklu BIZNES TRENDY 2016, organizowanego przez producenta oprogramowania enova365 i poznańskiego partnera enova firmę Infotelecom. Na konferencji wystąpił między innymi ekspert z z Instytutu Logistyki i Magazynowania dr Waldemar Osmólski, który omówił megatrendy w zarządzaniu łańcuchem dostaw na podstawie raportu Logistyka w Polsce 2016.

Raport powstał w efekcie prowadzonego przez wiele lat przez ILiM monitoringu logistyki w Polsce. Prezentujący przedstawił między innymi wyniki pokazujące udział transportu samochodowego, który według analiz systematycznie rośnie podczas gdy udział transportu kolejowego maleje. Uwarunkowania związane ze słabymi parametrami technicznymi infrastruktury kolejowej, niskimi prędkościami handlowymi, zamkniętymi torami i trudnościami wynikającymi z prac remontowych, ograniczają możliwości konkurencyjne przewoźników kolejowych.  Aby poprawić tą sytuację, prowadzone są prace modernizacyjne, które pozwolą na podniesienie dopuszczalnych prędkości maksymalnych pociągów.

Na spotkaniu przedstawiliśmy także case study firmy Boehlerit, która zaliczana jest do wiodących producentów narzędzi skrawających z węglików spiekanych do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i metali. Temat przedstawiali Łukasz Lech i Prezes firmy Boehlerit Maciej Mikołajewski. Prezentujący przedstawili, jak w enova365 udało się skonfigurować skomplikowane zarządzanie cennikami. Dzięki możliwości programowania cen, możliwe jest takie zaprogramowanie cennika, aby ceny wyliczały się automatycznie w zależności od zmieniających się i wpływających wzajemnie na siebie skomplikowanych parametrów.

Obszerniejszy materiał omawiający wdrożenie można przeczytać w innym artykule, do którego link znajduje się poniżej.

Wdrożenie enova365 w firmie Boehlerit Polska

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także wystąpienie naszego gościa Radosława Kwieka z firmy ERPIT, który przedstawił współpracujący z enova365 system WMS.

Oprócz tego nie do przecenienia były kuluarowe rozmowy z klientami, a wszystko to w luźnej śniadaniowej atmosferze.

 

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn