Panele BI w enova365 – Czyli widzieć więcej w swojej firmie?

Panele BI w enova365 - Czyli widzieć więcej w swojej firmie?

Jakie korzyści przyniesie państwa firmie sprawny system analityczno-raportowy, czyli czym są Panele BI?

Właściciel firmy chce mieć na bieżąco informacje o kondycji swojego przedsiębiorstwa.

 • Czy przybywa w firmie klientów?
 • Czy rośnie rentowność?
 • A co z zapasami na magazynie?

Odpowiedź na te pytania wydaje się niełatwa, zwłaszcza jeśli trzeba zapytać w kadrach, w księgowości. Dlatego zamiast przenosić dane do Excela, łącząc zebrane dane spróbujmy czego innego.

Od teraz mamy na to lekarstwo.

PANELE BI (Business Intelligence), czyli spersonalizowane analizy systemowe zawsze są pod ręką.
Producent oprogramowania enova365 przygotował nowy moduł analityczny rozwiązujący to zagadnienie, a mianowicie system raportowania Business Intelligence.

Panele BI enova365

W enova365 jest on rdzennym mechanizmem kontroli prowadzonej działalności. Jest pomocnikiem szybkiego reagowania nie tylko w kwestiach księgowych, ale także informowania o kierunkach rozwoju firmy.

Business Inteligence enova365

Kontrola wzrostu sprzedaży, czy analiza rentowności poszczególnych działów jak handel, czy kadry są kluczowe dla prowadzonej działalności. Szybka wiedza o stanie i trendach, jakie następują w Waszej firmie, jest kluczowa dla jej być albo nie być. Głównym celem każdej działalności biznesowej jest maksymalizacja zysku. Powinniśmy na bieżąco wiedzieć, jak się ten zysk kształtuje i co na niego wpływa.

O tym, czy nasza firma jest na właściwej drodze, decyduje wiele obszarów wzajemnie na siebie oddziałujących. Wiedza o ich kondycji poszczególnych działów w naszej firmie, jak wiedza o stanie zdrowia naszych organów. Im szybciej otrzymacie diagnozę, to łatwiej możecie temu zapobiec i mniej będzie kosztowało leczenie.

Jak zatem pozyskiwać taką wiedzę na bieżąco?

Do tego celu służą zintegrowane systemy analityczne zwane Business Intelligence (BI).

Odpowiednia prezentacja danych, szybki dostęp, a przede wszystkim przejrzysta forma prezentacji, to kluczowe czynniki współczesnych systemów BI. Nowoczesne systemy analityczne buduje się w taki sposób, aby nie były zbiorem wzajemnie od siebie oderwanych raportów. Odrębne raporty, wymagają kolejnej analizy i kolejnego grupowania danych w jeden spójny przekaz. Czyli znów do Excela.

To wszystko znajduje się teraz wewnątrz jednego systemu i za pomocą jednego kliknięcia mamy wiedzę o stanie firmy. Taką wiedzę dają Panele BI.

Główne informacje, jakie potrzebujemy na bieżąco, to nie tylko dane z PIT. Równie ważne, a może nawet najważniejsze to te, które mówią nam o naszych klientach. Czy ich ilość wzrasta i jaką mamy na nich rentowność?

Nie mniej istotne są również takie informacje, które gromadzimy w modułach kadrowo płacowych. Tutaj chcielibyśmy wiedzieć, jaki jest ogólny koszt pracy. Czy zatrudnieni pracownicy są rentowni? Czy dużo chorują, biorą często urlopy, niszczą powierzone narzędzia? To wszystko są koszty, wpływające na kondycję przedsiębiorstwa.

Czym są Panele BI i w jaki sposób wzbogacają dotychczasową funkcjonalność systemu?

Główną ich zaletą jest prostota obsługi i możliwość eksponowania danych w sposób przyjazny dla użytkowników. Nie tylko jest tak, że każdy użytkownik może mieć własny układ analiz. Każdy może przyznawać dostępy dla tych, które stworzył wstępnie dla siebie.

Panele Business Inteligence enova365

Prosty system przeciągnij i upuść (Drag&Drop), co umożliwia skonfigurowanie takiego układu danych, w którym natychmiast zobaczymy wyniki, które nas interesują. Można powiedzieć, że jednym rzutem oka.

 • Dzięki możliwości kolorowania danych na wykresach, widzimy, jak duże są różnice, a po kliknięciu zobaczymy, co się na to składa.
 • Kolory pokażą natychmiast stany zapalne, czyli groźne tendencje w poszczególnych obszarach działalności.
 • Te funkcje uwolnią nas od oglądania wszystkiego na raz i będziemy mogli zacząć działania zapobiegawcze od najbardziej pilnych.

Panele mają możliwość filtrowania danych na różnych poziomach i w różny sposób. Możemy wybierać rodzaj wizualizacji, obszary analityczne (księgowość, płace, crm, magazyn itp.). Możemy też zmieniać przedziały czasowe analiz i zmieniać obiekty analizy, a także filtrować według kontrahenta lub towaru.

Panele BI w enova365

 

Użytkownik posiadający prawa do panelu ogólnego może stworzyć sobie kopię tych analiz. Kopię może dostosować do swoich potrzeb, zmieniając układ, wielkość elementów lub dodając interesujące go wizualizacje.

Te i wiele innych funkcjonalności dostępne są w module Business Intelligence programu enova365.

Dzięki takim analizom łatwiejsze będzie między innymi:

 • Prognozowanie inwestycji krótkoterminowych.
 • Prognozowanie należności.
 • Optymalizacja zamówień i stanów magazynowych.
 • Analiza rentowności i płynności zatrudnienia.

– Łatwiejsze przygotowanie spersonalizowanych ofert dla klientów.

Pane BI w enova365

Czy konieczne jest posiadanie takiego systemu?

Nie jest to w żaden sposób konieczne.
Wybór należy do Państwa, ale natychmiastowa wiedza o procesach, jakie mają wpływ na przyszłość Waszej działalności, jest kluczowa.

Proponuję umówić się na spotkanie z naszym konsultantem. Z przyjemnością zademonstruje działanie modułu oraz możliwości jego zastosowania w Państwa firmie.

Telefon kontaktowy:

+48 62 59 71 778

Jeśli czytacie to w porze nieodpowiedniej do komunikacji głosowej, to lepiej wyślijcie do nas maila. W temacie proszę wpiszcie „Kontakt BI”, a wtedy skontaktujemy się z Wami niezwłocznie.

E-mail:     biuro@infotelecom.pl

Proszę o napisanie w treści maila bezpośredniego numeru telefonu dla szybszego kontaktu.

 • Podziel się na Twitter
 • Podziel się na Facebook
 • Podziel się na Pinterest
 • Podziel się na Google+
 • Podziel się na LinkedIn