Samoobsługa pracownicza – pulpity w enova365

Samoobsługa pracownicza – pulpity w enova365

Rozwinięcie enova365, czyli zdalne pulpity pracownika i kierownika w enova365

Każde przedsiębiorstwo, aby przetrwać na rynku, musi dostosowywać swoją ofertę do najnowszych trendów i technologii. Podobnie jest w działaniach prowadzonych wewnętrznie w podmiotach gospodarczych. Istnieje coraz więcej narzędzi, które ułatwiają funkcjonowanie nawet największych firm, również w obszarach kadrowo płacowych. Jak takie systemy wyglądają i jak bardzo mogą wpłynąć na działanie przedsiębiorstwa?  

Wszystkie istotne informacje w jednym miejscu

Już coraz mniej przedsiębiorstw korzysta z systemu kart urlopowych. To dzięki nim pracownicy składali podania o często długo wyczekiwany, urlop. Jednak takie rozwiązania są już przestarzałe. Dzisiaj mamy takie rozwiązanie jak Pulpity Pracownika w enova365. Obieg informacji zajmował czasami bardzo dużo czasu, przełożony nie miał kontroli nad ilością dni urlopowych i stanie kadrowym swojego zespołu. Miało to miejsce szczególnie w przypadku, gdy zespół liczył więcej niż kilkanaście osób. Dzięki najnowszym systemom przełożony ma możliwość kontroli nad stanem kadrowym pracownika.

Jednym z takich narzędzi jest Pulpit Pracownika w programie kadrowo płacowym enova365. Jest to narzędzie, dzięki któremu zarówno pracownik, jak i pracodawca mają pełny dostęp do informacji na temat ilości dni urlopowych, czasu zakończenia umowy i innych. Dzięki tego typu narzędziom pracownik ma pełną kontrolę i może odpowiednio rozplanować urlop w ciągu najbliższego czasu, aby nie kolidowało to z planem pracy w przedsiębiorstwie.

Podobnie pracodawca, dzięki pełnym statystykom i raportom, do których ma dostęp z poziomu onlinowej aplikacji jaką jest Pulpit Kierownika, posiada kontrolę nad stanem osobowym w zespole, mogąc planować pracę oraz wyrażać zgodę na urlopy, mając szersze spojrzenie na zespół. System jest również tak skonstruowany, że zapewniać możliwość wglądu do innych danych o pracowniku, dzięki czemu może przypominać o końcu umowy i konieczności jej przedłużenia lub pokazywać wymagane badania lekarskie czy szkolenia BHP. Tworzy on również raporty czasu pracy i nieobecności pracowników.

Szybki wniosek – szybka decyzja

System enova365 ma jeszcze jedną, podstawową zaletę. Ze względu na to, że jest to program, który może być dostępny na wielu urządzeniach, osoba decyzyjna, która zatwierdza urlop, nie musi znajdować się na terenie firmy. Dawniej, gdy funkcjonował stary system, trzeba było czekać na decyzje przełożonego, który nie zawsze był fizycznie obecny w miejscu pracy. Obecnie możliwe jest uzyskanie zgody przełożonego bez konieczności jego fizycznej obecności w przedsiębiorstwie.

Jest to dużo prostsze rozwiązanie, a formalne potwierdzenie decyzji zajmuje o wiele mniej czasu. Osoba decyzyjna możne zatwierdzać wnioski urlopowe z każdego urządzenia, które jest połączone z Internetem. Dzięki temu obieg informacji jest dużo szybszy, a informacja o decyzji sprawniej dotrze do pracownika. Podobnie z drugiej strony – pracownik ma możliwość wglądu do swoich danych zawartych w kadrach. Ma on również możliwość wnioskowania o urlop lub delegacje z urządzeń mobilnych połączonych z Internetem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w sytuacjach nagłych.

Program kadrowo płacowy enova365 i pulpity pracownika oraz kierownika są idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych firm, które nie chcą tracić czasu na zbędny obieg dokumentów, a także dbają o odpowiedni przepływ informacji wewnątrz przedsiębiorstwa, a nasza firma jako partner enova365 w Poznaniu posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności wdrożeniowe.

Napisz do nas

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn