Wdrożenie enova365 w firmie Boehlerit Polska

Od początku swojego istnienia firma Boehlerit korzysta z oprogramowania enova365.

 

Boehlerit to pionier w zakresie rozwoju narzędzi z węglika spiekanego.

Marka Boehlerit stworzona została w 1932 przez firmę Bohler dla grupy produktów wytwarzanych z węglika spiekanego. W roku 1950 nastąpił rozwój produkcji węglika w austriackim mieście Kapfenberg, gdzie znajduje się siedziba grupy Boehlerit.

W 1991 roku firma Boehlerit została całkowicie przejęta przez niemiecką firmę Leitz z Oberkochen. Od tego momentu Boehlerit zaliczany jest do wiodących producentów narzędzi skrawających z węglików spiekanych do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i metali.

Kolejną specjalizacją Boehlerit jest produkcja węglików spiekanych do elementów konstrukcyjnych i części mających podwyższone wymagania odporności na ścieranie. Efekty synergii wynikające ze współpracy z firmami koncernu i z partnerami stowarzyszonymi, przynoszą korzyści klientom na całym świecie.

Jakie były główne oczekiwania firmy od systemu informatycznego?

Firma ma wielu dostawców z zagranicy i ponad 200 000 pozycji w magazynie. Wszystkie cenniki od dostawców otrzymuje w arkuszach Excel. Wyliczanie cen jest bardzo skomplikowane i zależne od wielu zmiennych, jak gatunek stali, jakość materiałów i procent ich użycia. Firma posiada również magazyny konsygnacyjne i potrzebuje sprawnego nimi zarządzania.

Dlatego enova365.

Długotrwała współpraca z firmą Infotelecom, a w szczególności z Prezesem Firmy Łukaszem Lechem, skutkowała propozycją wdrożenia enova365. Już pierwsza prezentacja pokazała, jak duże są możliwości systemu i prawie natychmiast zapadła decyzja o zakupie.

enova365 bez problemu importuje pliki z programu Excel, więc jeden problem przestał istnieć na starcie. Dzięki funkcjonalności enova365 pozwalającej na tworzenie skomplikowanych algorytmów wyliczania ceny, rozwiązany został również problem z wyliczaniem cen produktów. Do tego skonfigurowane zostało sprawne zarządzanie magazynami konsygnacyjnymi oraz dzięki sprawnej kontroli stanów magazynowych, łatwa stała się kontrola planów sprzedażowych handlowców.

Ja widać na filmie, enova365 we wszystkich obszarach zaspokoiła potrzeby biznesowe firmy Boehlerit.

Zobacz też inne nasze wdrożenie w firmie logistycznej.

Wdrożenie CRM enova365 w firmie PROCAN

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn