Zakończenie wsparcia dla SQL Server 2005

Zakończenie wsparcia dla SQL Server 2005

Zakończenie wsparcia dla SQL Server 2005

W lutym ukazał się komunikat, że firma Microsoft kończy wsparcie dla serwera baz danych SQL Server 2005. Zakończenie wsparcia nastąpi 12 kwietnia 2016.

Oznacza to, że jeśli po tym terminie nadal będziesz używać oprogramowania SQL Server 2005 to nie możesz liczyć na żadną pomoc ani też nie będą ukazywać się aktualizacje zabezpieczeń.

W związku z powyższym oprócz rosnącego stopnia ryzyka związanego z bezpieczeństwem, to również może się okazać, uruchamianie nowych wersji systemu enova365 na niewspieranej bazie może okazać się niemożliwe.

W związku z zakończeniem wsparcia SQL Server 2005, firma Soneta również nie będzie miała możliwości testowania i obsługi błędów, które mogą w przyszłości wyniknąć z dalszego używania takiej bazy. Firma Soneta, jako producent programu enova365 nie będzie, po tym terminie, rozpatrywać zgłoszeń błędów działania i konwersji enova365 na bazach w tej wersji.SQL 2005 - baner

Dlaczego jeszcze warto zaktualizować SQL Server 2005?

Firma Microsoft zaleca aktualizację oprogramowania do SQL Server 2014. Więcej informacji na stronie Microsoft: https://www.microsoft.com/pl-pl/server-cloud/products/sql-server-2005/

Należy też wiedzieć, że aktualizacja serwera bazy danych nie jest sprawą łatwą i nie wystarczy po prostu zainstalować aktualizację. Takie przejście to proces, który wiąże się z przeniesieniem i konwersją baz programu enova365 i innych programów korzystających z tej bazy. Następnie podpiąć oprogramowanie stanowiskowe do nowej bazy.

Takie przejście jest opłacalne również z wielu innych względów. Głównym czynnikiem jest duży wzrost wydajności nowej bazy danych. Poniżej zamieszczam film prezentujący możliwości nowego SQL Server 2014.

 

Jeśli masz więcej pytań to napisz do nas lub skomentuj poniżej artykułu.

Napisz maila

  • Podziel się na Twitter
  • Podziel się na Facebook
  • Podziel się na Pinterest
  • Podziel się na Google+
  • Podziel się na LinkedIn